• Spolek Everest Vrbno - přehled rekordů..

2019

DRAČÍ OCAS OZDOBENÝ NEJVÍCE BALÓNKY

Maketa létající draka s rekordním ocasem tvořeným 3 025 nafukovacími balonky.

Maik Stuchlík a město Vrbno pod Pradědem uspořádali na fotbalovém hřišti v místní části Mnichov akci „Drakiáda 2019“. Maskotem akce byl „Dráček Vrbeňáček“ – maketa létajícího draka s hlavou o rozměrech 2 m × 2,5 m. K této hlavě byl v průběhu 5 hodin a 15 minut postupně přidělán ocas tvořený 3 025 ks nafukovacích balónků v městských barvách (modré, oranžové a žluté). Jednotlivé balónky byly postupně přivazovány na 151 metrů dlouhý ocas zdobený krepovými papíry ve stejných barvách, který předem vyrobily děti z 15 přihlášených mateřských škol. Ocas z balónků, na jehož výrobě pracoval tým 22 lidí, byl podepřen 75 dřevěnými tyčemi.

Drak, kterého zaregistrovala Agentura Dobrý den v sobotu 19. října 2019 ve Vrbnu pod Pradědem, se zapíše do České knihy rekordů.

2022

NEJVĚTŠÍ SMAJLÍK Z BALÓNKŮ A SMAJLÍK ZE SMAJLÍKŮ

Maik Stuchlík a město Vrbno pod Pradědem uspořádali na fotbalovém hřišti ve Vrbně pod Pradědem akci ,,Drakiáda 2022 - smajlíkem k rekordu". První rekord byl dosažen v počtu 1879 namalovaných smajlíků ze kterého vznikl samotný smajlík ve velikosti 4x4m a takto byl i následně zapsán nejenom do České knihy rekordů ale i do Guinness worl record. A druhý rekord v počtu 2100 balónků, nafouknutých za tři a půl hodiny, které vytvořily jeho obraz ve velikosti 50m2

2024

NEJVÍCE VÁNOČNÍCH HVĚZDIČEK PŘÁNÍ

Na vánočně osvětlený a ozdobený strom u našeho Vánočního domu Vrbno, zavěsíme sovky a možná i tisíce hvězdiček přání pro Ježíška. Po přepočítání komisařem z České knihy rekordů, dojde k vyhlášení samotného rekordu. Následně budou všechna přání přepsána na speciální papír, vložena do boxu ve tvaru hvězdy a eco balónky naplněné héliem vypuštěny vzhůru, tak aby každé přání mohlo být splněno. Na našem vánočním stromě budou také speciální hvězdičky (zlaté) od dětí z dětského domova Vrbno. Na zadní straně naleznete speciální číslo pod kterým bude přání evidováno. Hvězdičku s jednotlivým přáním si můžete vzít, toto přání splnit (zakoupit hračku, knihu atd) a předat prostřednicvím nás, kdy ho rádi předáme nebo rovnou zanést na dětský domov ve Vrbně pod Pradědem.